PIELIKUMA DATŅU SARAKSTS

PRIEKŠMETA APRAKSTS

Pastkarte

Jūrmalas pilsētas muzejs
Uzskaites apzīmējums JPM Pmk. 30721

Virsraksts vai nosaukums

J. Rainis cietumā 1897. g.

Priekšmeta nosaukums

Pastkarte

Citi priekšmeta nosaukumi Atklātne, attēls, bilde, kartīte
Priekšmeta apraksts

Fotoattēlā dzejnieka Raiņa portrets - vīrietis tumšā uzvalkā, redzams profilā līdz pleciem, kreiso roku atspiedis uz krēsla atzveltnes. Attēlu ietver balts apmalojums. Otrā pusē augšpusē vinjete ar Raiņa profilu un uzrakstu "Latviešu tautas dzejnieks Jānis Rainis"; apakšmalā paskaidrojošs uzraksts. [Oriģināli šī pastkarte ietilpusi pastkaršu komplektā "Rainis" - pavisam 15 pastkartes un apvākojums].

Satura apraksts Rainis, īstajā vārdā Jānis Pliekšāns (1865 - 1929) - latviešu dzejnieks, dramaturgs, tulkotājs, teātra darbinieks, sociāldemokrātiskais žurnālists un politiķis. Būtiski ietekmēja literārās latviešu valodas attīstību. 1916. g. poēmā "Daugava" viens no pirmajiem aicināja uz Latvijas neatkarību. Literātes Aspazijas vīrs. Viens no Jaunās strāvas kustības pārstāvjiem.
Beidzis Pēterburgas universitātes Juridisko fakultāti (1888). 1894. gadā J. Pliekšāns iepazinās ar Elzu Valteri - dzejnieci Aspaziju, kas jau tolaik bija populāra dramaturģe. Šī tikšanās radīja pavērsienu dzejnieka dzīvē - Aspazija atklāja dzejnieku Raini un lika viņam noticēt, ka vientulībā rakstītā dzeja ir īsta māksla. No pieklājīga un iestīvināta jurista un žurnālista Rainis pārtapa par revolūcijas dzejnieku. Miris 1929. gada 12. septembrī Majoros, apbedīts Rīgas jaunajos kapos, kas tajā pašā gadā nosaukti Raiņa vārdā.
Krājuma veids Pamatkrājums
Priekšmeta tips Rakstiskie priekšmeti >> Iespieddarbi >> Sīkiespieddarbi >> Pastkartes
Vairāk