PIELIKUMA DATŅU SARAKSTS

PRIEKŠMETA APRAKSTS

Atklātne „Rīga. Pasts“

Latvijas Kara muzejs
Uzskaites apzīmējums LKM 3-77815

Virsraksts vai nosaukums

Atklātne „Rīga. Pasts“

Priekšmeta nosaukums Atklātne „Rīga. Pasts“
Citi priekšmeta nosaukumi Pastkarte, fotoatklātne
Priekšmeta apraksts Latvijas Republikā izdota melnbalta fotoatklātne – Rīgas skats. Skatāma līmeniski. Fotoreprodukcija. Attēlota galvenā pasta ēka Aspazijas bulvāŗa un Krišjāņa Barona ielas stūrī. Virs galvenām durvīm izkārtne latviešu valodā: „PASTS“. Labajā pusē Aspazijas bulvārī redzama prefektūras ēka. Redzama apbūve. un apstādījumi, laikrakstu kiosks. Ielā automašīna tramvajs, autobuss, gājēji. Aversa apmale balta. Zem attēla paskaidrojums latviešu valodā: „Rīga. Pasts“, izdevēja zīmols ar inicāļiem EmB / R un numuru № 40.
  Reversā vieta vēstulei un adresei, iespiedums pelēkā krāsā – iespiesta stateniska dalījuma līnija – uz tās fotopapīra ražotāja nosaukums „VEF“, punktētas līnijas adresei. Adreses laukā ar parasto zīmuli rakstīti iniciāļi un numurs 36293, vēstules laukā – numurs 2.
Satura apraksts Galvenā pasta ēka Rīgā celta 1902. gadā pēc arhitekta Novikova meta, pasts un telegrāfs tajā atradās līdz 1944.g. Latvijas Republikas neatkarības laikā ēkai piebūvēja trešo stāvu, kur atradās Rīgas radiofons un koncertzāle. Tagad– Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte un kopš 2013. g. arī Vēstures un filozofijas fakultāte.
Krājuma veids Pamatkrājums
Priekšmeta tips Rakstiskie priekšmeti >> Iespieddarbi >> Sīkiespieddarbi >> Pastkartes
Vairāk