Izstāde

PIELIKUMA DATŅU SARAKSTS

Ekspressizstāde “Baltā galdauta svētki” no cikla “Divpadsmit stāsti”

Izstādes atklāšanas datums 16.04.2019
Izstādes slēgšanas datums 18.05.2019
Darba laiks P. - S. 10.00 - 17.00
Izstādes apraksts Valmieras Muzeja izstāžu nama vestibilā no 2019. gada 16. aprīļa līdz 18. maijam apskatāma 4. ekspresizstāde “Baltā galdauta svētki”, iezīmējot muzeja 60. dzimšanas dienu ciklā “Divpadsmit stāsti”.
Valmieras muzeja tekstīliju krājumā glabājas apģērbs, gultas drēbes un telpu iekārtas audumi, kas darināti un lietoti mājas telpu rotāšanai. Skaitliski visvairāk no telpu rotājošās tekstīlijas - dažādās tehnikās darināti galdauti, sedziņas un kumodes pārklāji.
2016. gadā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svētku noskaņās tika iedzīvināta jauna tradīcija – Baltā galdauta svētki. To mērķis – iedibināt un stiprināt tradīciju 4. maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kolēģu lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Arī mēs - muzeja kolektīvs aicinām 4. maijā publiskās svinību vietās, izglītības iestādēs, darba vietās un ģimenes vai draugu lokā pulcēties pie balti klātiem galdiem, lai svinētu Latvijas valsts dzimšanu. Lai svētku galdauts kalpo kā pašapziņas un lepnuma simbols un vienojošais elements kopā būšanai un galda sarunām par brīvības nozīmi šodien un Latvijas valsts nākotnes veidošanā.
Izstādes vieta Valmieras muzeja Izstāžu namā, Bruņinieku ielā 3, Valmierā
Izstādes veids Klātienes izstāde
Hipersaite
http://valmierasmuzejs.lv/
Cenrādis Cenrādis un sīkāka informācija pieejama muzeja mājas lapā: http://valmierasmuzejs.lv/
Papildus informācija