Izstāde

PIELIKUMA DATŅU SARAKSTS

Latgales vecticībnieku tradicionālā kultūra un ikdienas dzīve XX gadsimtā

Izstādes atklāšanas datums 06.03.2019
Izstādes slēgšanas datums 30.03.2019
Darba laiks Otrdiena - piekdtdiena no plkst. 11.00 - 18.00.
Sestdienās no plkst. 10.00 – 16.00.
Izstādes apraksts No 2019.gada 15.janvāra līdz 15.martam trijās Latvijas vietās - Preiļu pilsētā, Naujienes un Višķu ciematos tiek īstenotas šī projekta izstādei piesaistītās 12 meistarklases, to dalībnieki varēja iepazīties ar Latgales tradicionālo apģērbu, speciāla spilventiņa - podrušnika, lestovkas (rožukroņa), vītās jostas vecticībnieku apģērbam un lupatu lelles tautastērpos izgatavošana. Projekta gaitā tika apkopotas senas fotogrāfijas, kurās ir atspoguļotas, vecticībnieku apģērbs un amatniecība. Pēc seniem paraugiem ir izšūts krievu tautas tradicionālais vīriešu krekls un sieviešu lūgšanu sarafāns.

Izstādē redzami priekšmeti no D.Maksimovas, J.Deļikatnajas, I.Zenovjevas, J.Makovskas, L.Stepanovas, L.Piskunovas, T.Kolosovas, N.Hmeļevskas, V.Belousovas, ģimenēm kā arī Naujienes Novadpētniecības muzeja, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja un Latgales Kultūrvēstures muzeja (Rēzekne) krājumiem.

Izstādes organizators ir biedrība "Moskvinas vecticībnieki".

Izstādes vieta Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs
(Preiļu Kultūras centrs 2.stāva izstāžu zālē)
Izstādes veids Klātienes izstāde
Hipersaite

No 6. līdz 30. martam Preiļu KN skatāma izstāde “Krievu vecticībnieku tradicionālā kultūra un ikdienas dzīve XX gadsimtā Latgalē”
“Krievu vecticībnieku tradicionālā kultūra un ikdienas dzīve XX gadsimtā Latgalē” atklāšana /foto: Gunārs Vilcāns/


Cenrādis Bezmaksas
Papildus informācija